..: سلام قولا من رب رحیم :..آخرین نظرات
 • ۲۷ تیر ۹۲، ۰۱:۲۰ - vahid
  mer30
 • ۱ تیر ۹۲، ۱۷:۴۰ - مخلص
  بروزم

 آیت الله خزعلی عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار با سعید جلیلی ضمن تحسین رفتار شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها گفت: من همان روز اول اعلام صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان، گفتم که من آقای جلیلی را انتخاب کردم. به همه دوستان هم بحمدالله اعلام کردم که من منتخبم آقای جلیلی است، چون شما پشتیبان ولایت فقیه هستید. مجالسی هم خدمت شما رسیده بودم و شما را خیلی دوست داشتم.آیت‌الله خزعلی: من آقای جلیلی را انتخاب کردم و ان‌شاالله شما رای خواهید آورد

آیت‌الله خزعلی ادامه داد: ان‌شاالله شما رای خواهید آورد و در هر صورت مهم است که تعداد آرای شما بالا باشد. ان شاء الله شما مؤیدید و چون با ولایت اهل بیت سرو کار دارید، پشتیبان شما هستند. موفقیت و عاقبت به خیری شما را از خداوند خواهانم.

در ادامه این جلسه جلیلی ضمن تشکر از اظهار لطف آیت‌الله خزعلی در توضیح دلیل ورود خود به صحنه انتخابات گفت: امروز جمهوری اسلامی در موقعیت بسیار خوبی است و موفقیت های بزرگ و پیشرفت های بسیاری به دست آورده است اما برخی می خواهند نقاط قوت ما را نقاط ضعف نشان دهند و در حالی که موفقیت‌ها و پیشرفت‌های ما مرهون مقاوت است گرفتاری ها را ناشی از مقاومت می‌دانند در حالی که گرفتاری‌ها دلایل دیگری همچون مشکلات مزمن ساختارها و سازوکارهای اداری و اجرایی دارد.

جلیلی در ادامه افزود: ما معتقدیم موفقیت‌ها ناشی از ایمان به آرمان‌های دینی و عمل بر اساس آنهاست و معتقدیم اگر ما یک قدم برداشته‌‌ایم، ده برابر خداوند برکت داده است و اگر همه ظرفیت‌های کشور را با این مبنا به میدان بیاوریم و جلوی انفعال و انحراف آنها را بگیریم، کشور به پیروزی های بسیار بیشتر و بهتری هم دست پیدا خواهد کرد.

در بخشی از این دیدار جلیلی با گرامیداشت یاد شهید دیالمه اظهار داشت :”شهید دیالمه، یکی از کسانی را که خیلی ارادت داشتند، شما بودید و ما از طریق ایشان با شما آشنا شدیم و البته در سالهای بعد توفیق حضور در درس شما در دانشگاه امام صادق علیه السلام را پیداکردیم و تفسیر مجمع البیان و برخی دروس دیگر را خدمت شما فراگرفتیم و همواره مشتاق راهنمایی ها و دعای خیر شما در انجام وظیفه و عاقبت به خیری هستیم.

آیت الله خزعلی در این دیدار دو جلد از تفسیر قرآن خود را به دکتر جلیلی اهدا کرد.


آیت‌الله علوی گرگانی نیز در دیدار با سعید جلیلی گفت: الحمدلله عمل شما محبوبیت عامه برای‌تان به ارمغان آورده و در خدمت به دین و مردم توفیق داشته‌اید. امیدوارم هرجا که هستید در سایه حمایت خداوند باشید و لباس موفقیت کامل بر اندام ایده‌های هسته‌ای پوشانده شود و از شیطنت شیطان‌ها در امان باشید.

آیت الله علوی گرگانی ادامه داد: مهم‌ترین چیزها در پیشگاه خدا، رضایت مردم است. باید با مردم طوری رفتار کنیم که آنها راضی باشند. روایت داریم رضایت خدا در رضایت مردم است.الحمدلله عمل شما محبوبیت عامه برای‌تان به ارمغان آورده و در خدمت به دین و مردم توفیق داشته‌اید.

وی به روایت دیگری از امام‌رضا(ع) اشاره کرد و به نقل از ایشان گفت: طوری بین مردم زندگی کنید که تا وقتی زنده هستید، برای شما عمر طولانی از خدا بخواهند و اگر از دنیا رفتید، در فقدان شما گریه کنند.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: یکی از اصحاب امام‌صادق(ع) والی منطقه‌ای شده بود. خدمت امام رفت و گفت حکومت منطقه اهواز را به من سپرده‌اند. چه می‌فرمایید؟ حضرت فرمود این خبر مرا از یک جهت خوشحال کرد و از جهت دیگر ناراحت.از این جهت خوشحالم که یکی از میان ما بر سر کار حکومتی است و کار شیعیان اهل بیت را راه می‌اندازد. ولی نگرانم مبادا با رفتن در آن مقام، خدمت را گم کنی.

وی تاکید کرد: قدرت، زود آدم را می‌گیرد و از حالت عادی بیرون می‌برد. مبادا کسی را به دلیل مقامی که به دست آورده‌ای به دست نگیری و خدا از تو رو برگرداند. از خدا می‌خواهم به همه کمک کند صفای باطن‌مان را هیمشه حفظ کنیم.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه امام‌ خمینی می‌گفت از خدا خواسته‌ام هرقدر مقام به من می‌دهد، روح طلبگی و صفای قلب را از من نگیرد یادآور شد: این حرف امام، خیلی حرف بزرگی است و آرزو دارم هرکس که خدا پرچم‌ هدایت را به دستش داد، بتواند این اصل را نگه دارد.

جلیلی در این دیدار گزارشی از روند مذاکره‌های هسته‌ای و طرح‌های اداره کشور ارائه کرد و گفت: توجه به دین در اداره همه امور جامعه منجر به پیشرفت کشور خواهد شد.

وی افزود: حوزه‌های علمیه می‌توانند کمک مهمی به این روش کنند و حکومت را برای اجرای دین در شئون اداره جامعه یاری کنند.

 • ۹۲/۰۳/۱۲
 • مهدی محمدی
 • |
 • ۱۳۸۰ بار نمایش
 • |
 • ۱۰۵۹ نفر بازدیدکننده

علوی گرگانی

خزعلی

نظرات (۳)

مهریان نیوز: داوود احمدی نژاد برادر رئیس جمهور اظهار داشت: بنده به نفع وحدت نیروهای انقلاب از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری انصراف دادم و این اقدام من به نفع کسی نبوده است.

وی افزود: در متن انصرافم که خطاب به شورای نگهبان نوشته بودم، نام کسی را نبردم اما آن زمان فضا به گونه ای بود که اخبار کذبی مبنی بر انصراف بنده به نفع آقای جلیلی منتشر شد.

داود احمدی نژاد گفت: به نظر من آقای جلیلی همان راه احمدی نژاد را می رود و همگی باید مراقب باشند و برای پیروزی آقای ولایتی تمام تلاش خود را به کار ببندند.

برادر احمدی نژاد چندی پیش با حضور در نشست انتخاباتی حامیان ولایتی در مسجد انصار شهرک شهید محلاتی حمایت تلویحی خود از وی را با ذکر ویژگی های شخصیتی اش اعلام کرده بود./

پاسخ:
سلام آقا مهدی! اول اینکه سال 84 که آقای احمدی نژاد آمد کسی اونو نمیشناخت و همه مردم و علما وحتی خود رهبری بعد از انتخابات بر اساس شعارها از او حمایت کردند رهبری در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: «وقتى که ایشان تبلیغات انتخاباتى مى‌کردند، به افراد خانواده‌ى خودم مى‌گفتم اگر آقاى احمدى‌نژاد رأى هم نیاورد، این خدمت بزرگ را به انقلاب کرد که شعار عدالت محورى را مطرح کرد؛ نگذاشت به فراموشى سپردنِ این شعار بشود یک سنت. این شعار مطرح شد و ذهن‌ها را به خودش متوجه کرد. خوشبختانه مردم هم فهمیدند، خواستند، دوست داشتند و رأى دادند.» {لینک این دیدار} و مردم و علما بر اساس وظیفه به وی رای دادند. چطور داود احمدی نژاد با این بصیرت، آنروز برادرش را نمی شناخت؟ در ضمن برید ببینید که این حرف آقا داود خوراک چه روزنامه هایی شده:(مردمسالاری، آرمان، آفتاب یزد، بهار)
امروز هم ما باید بر اساس وظیفه مان عمل کنیم. رهبری می فرمایند: « کسانى سر کار بیایند که مصداق: «انّ الّذین قالوا ربّنا اللّه ثمّ استقاموا» باشند؛ اهل استقامت، اهل ایستادگى باشند؛ زرهى پولادین از یاد خدا و از توکل به خدا بر تن خودشان بپوشند و وارد میدان شوند.» هم اکنون هم فقط جلیلی می گوید مقاومت ما رمز پیشرفت ما بوده، پا منبری آیت الله خوشوقت، سیاستش هم مثل بقیه اصولگرایان کاندیدا، تنش زدایی نیست بلکه تهدید زدایی.

به گزارش « برازجان نیوز » به نقل از مهر از جیرفت، سعید جلیلی عصر یکشنبه در حاشیه سفرش به شهرستانهای جنوبی استان کرمان در پاسخ به سوال یک خبرنگار در خصوص شایعات در زمینه حمایتش از سوی جریان دولت گفت: ۱۰۰در صد اعلام می کنم کاندیدای دولت نیستم و همچنین با جریان انحرافی هم همین فاصله را دارم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی  بر اینکه "آیا در صورت تصاحب صندلی مقام اول اجرایی کشور با توجه به پتاسیل ها و محرومیت هایی که  وجود دارد  استقلال جنوب کرمان در دستور کار کابینه تان قرار خواهد گرفت " گفت: آمایش منطقه ای در دستور کارم می باشد و جنوب کرمان هم با توجه به پتاسیل هایی که دارد جزء این آمایش قرار خواهد گرفت.
جلیلی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه "اعلام مواضعتان در خصوص جریان انحرافی چه می باشد و آیا  این شایعات که  کاندیدای دولت هستنید صحت دارد " تصریح کرد: بنده صد در صد می گویم کاندیدای دولت نیستم و وقتی این را می گویم در مورد جریان انحرافی هم همینگونه است و گفتمان ما برای ورود به  انتخابات بر پایه گفتمان انقلاب اسلامی و منویات رهبر فرزانه انقلاب است و هر گونه فاصله گرفتن از این مسیر از طرف هر کسی باشد برایمان قابل قبول نخواهد بود.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه "آیا در خصوص اصلاح اعضای ستادهایتان در مناطق محروم و جنوبی که بعضا افرادی تند رو و بدون محبوبیت،مقبولیت مردمی و...  می باشند و همین امر باعث ریزش آراء و طرفدارانتان خواهد شد، تجدید نظر خواهید کرد" اظهارداشت: در تمام ستاد هایمان در سطح کشور کسانیکه همکاری می کنند افرادی هستند که بر اساس پیروی از ولایت مطلقه فقیه می باشند و در غیر اینصورت همکاری آنها ممکن نیست

 • داود نعمتی
 • سلام
  احسنت
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">